حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

روش‌های عالی و قوی برای بستن منافذ پوست

بستن منافذ پوست
0
(0)

یکی از اتفاقاتی که در بدن ممکن است اتفاق بیفتد باز بودن منافذ پوست است که این برای افراد ناخوشایند به نظر می‌رسد. پوست پرتقالی یکی دیگر از نام‌های منافذ باز پوست می‌باشد. بستن منافذ پوست و درمان آن باعث زیبایی پوست می‌شود. به منافذ پوست بار به این دلیل پوست پرتقال می‌گویند که در اثر این اتفاق منافذ پوست شبیه به چاله‌ها یا گودال‌هایی می‌شوند که روی پوست پرتقال نیز دیده می‌شوند.

افرادی که پوست چربی دارند زمینه ایجاد شدن منافذ باز پوست را بیشتر دارند.

دلایل منافذ باز پوست

چربی پوست یکی از دلایل مهم باز شدن منافذ باز پوست است. هر چقدر که پوست شما چرب باشد غدد چربی پوست نیز بیشتر تولید می‌شود. در حالت کلی پوست انسان به صورت طبیعی دارای این منافذ است و این مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. اما چرا افراد به دنبال درمان بستن منافذ پوست هستند؟ به این دلیل ما به فکر درمان می‌افتیم که این منافذ به صورت غیر طبیعی روز به روز بزرگ‌تر می‌شوند و روی پوست ظاهری نازیبا ایجاد می‌کنند.

این پدیده در خانم‌ها به علت آرایش کردن بیشتر خود را نشان می‌دهد. زمانی که چربی‌های جمع شده در منافذ پوست با لوازم آرایشی مختلف ترکیب شوند باعث منافذ پوست شده و موجب کشیده شدن این منافذ می‌شوند. از طرفی هر چقدر که کشیده شوند بزرگتر نیز به چشم می‌آیند. بنابراین منطقی است که ما باید بیشتر به دنبال کوچک کردن منافذ باشیم تا بستن منافذ پوست.

دلایل دیگر که باعث باز شدن منافذ پوست می‌شوند شامل: سن بالا، استرس، چربی و آرایش بیش از اندازه، عوامل ژنتیکی، بلوغ و یائسگی، تغییرات هورمونی در زمان بارداری، استفاده از محصولات نامناسب و… هستند.

بستن منافذ پوست

درمان خانگی و طبیعی بستن منافذ پوست

منافذ پوست اگر مدت زمان زیادی روی پوست بمانند باعث ایجاد جوش و آکنه می‌شوند. یا اینکه با استفاده کردن لوازم آرایشی این منافذ بزرگتر شده و اختلالات پوستی را به وجود می‌آورند. بنابراین خیلی مهم است که هر چه زودتر از راه‌های خانگی و ساده به بستن منافذ پوست خود کمک کنید تا در آینده دچار مشکلات بیشتری نشوید.

سفیده تخم مرغ

استفاده از سفیده تخم مرغ به عنوان ماسک صورت باعث می‌شود که پوست سفت شود. ماسک تخم مرغ یکی از بهترین درمان منافذ باز پوست است. بسیاری از افراد از این ماسک به عنوان درمانی برای آکنه استفاده می‌کنند که جواب هم می‌دهد. اگر در هر هفته دو بار از این ماسک استفاده کنید باعث می‌شود تا پوستی زیبا داشته باشید.

بخور درمانی

اگر می‌خواهید منافذ باز پوست را ببندید از بخور دادن پوست بهره ببرید. بخور دادن صورت باعث از بین رفتن هرگونه چربی و کثیفی در پوست می‌شود. برای بخور دادن می‌توانید از دستگاه‌های بخور خانگی استفاده کنید یا اینکه یک قابلمه را از آب پر کرده و حرارت دهید و بعد یک حوله روی سر خود قرار داده و به آرامی صورت خود را در مقابل آن قرار دهید.

استفاده از یخ

یکی از راه‌های درمان خانگی بستن منافذ پوست استفادهاز یخ است. استفاده از یخ بر روی پوست باعث تحریک شدن گردن خون در آن می‌شود و پوست را سالم نگه می‌دارد. برای استفاده از یخ درمانی ابتدا صورت خود را کامل شسته و تمیر کنید. سپس یک تکه یخ بردارید و به مدت ۵ الی ۱۰ ثانیه روی منافذ پوست مالش دهید.

برای بستن منافذ پوست اگر که صورت خود را با آب سرد بشویید بسیار بهتر است. می‌توانید یک سینی پر از یخ را آماده کرده و مقداری لیمو نیز به آن اضافه کنید و سپس صورت خود را با آن بشویید. این کار باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شود.

باز شدن منافذ پوست

ماسک عسل و دارچین

عسل جادو می‌کند! عسل یک ماده عالی برای پوست است که خواص ضد باکتری دارد و به شدت درمانبخش است. یکی از راه‌های استفاده از عسل برای بستن منافذ پوست این است که آن را با ماسبت ترکیب کرده و روی منافذ باز قرار دهید و سپس بعد از چند دقیقه آن را بشویید.

یکی دیگر از راه‌های استفاده از عسل ترکیب سه قاشق از آن با یک قاشق دارچین پودر است. وقتی این دو را با هم ترکیب کنید نوعی اسکراب تهیه می‌شود که می‌توان از آن برای لایه برداری پوست استفاده کرد.

محتوای این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

خوشحال خواهیم شد اگر به این مطلب رای دهید و نظر خود را برای ما ارسال کنید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد آراء: 0

شما هنوز به این مطلب رأی نداده‌اید

حامد امیری
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول