حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

ترک لب چیست و درمان آن با روش‌های خانگی

درمان ترک لب

یکی از موضوعاتی که در حوزه سلامتی وجود دارد و اکثر افراد در فصل‌های مختلف سال درگیر آن هستند درمان ترک لب است. اگر شما هم درگیر این موضوع هستید نگران نباشید؛ با روش‌های ساده و با توصیه متخصصان شما می‌توانید در طول تمام فصل‌های سال لب‌های نرم و لطیفی داشته باشید.

البته دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود ترک لب به وجود بیاید. ابتلا به بیماری‌های خاص، مصرف دارو، تنفس دهانی، کم آبی و… گاهی اوقات نیز درمان خشکی و ترک لب می‌تواند خیلی ساده با قطع برخی محصولات مخصوص لب و یا استفاده از دستگاه بخور حل شود.

درمان ترک لب با استفاده از اسکراب خانگی

یکی از بهترین روش‌هایی که به خلاصی از سلول‌های مرده و پاکسازی پوست کمک می‌کند اسکراب است. برای این کار نیاز نیست که هزینه زیادی را صرف کنید. شما می‌توانید با تهیه اسکراب خانگی کاری کنید که لب‌های شما به طور منظم لایه‌برداری شوند تا نرم و انعطاف‌پذیر باشند. بنابراین اولین روشی که به شما پیشنهاد می‌شود در اولویت قرار دهید لایه‌برداری لب است. این روش باعث می‌شود از پوست‌های لب خود که خشک،‌ مرده و ترک خورده هستند خلاص شوید.

استفاده از محصولات مناسب

درمان خشکی لب در خانم‌ها متفاوت است. چرا که آن‌ها از لوازم آرایشی بیشتر استفاده می‌کنند. توصیه‌ای که به خانم‌ها می‌شود این است که از بالم لب، رژ لب و سایر محصولاتی که پوست را تحریک می‌کنند استفاده نکنند. مخصوصاً اگر ترک لب شما شدید شده باشد اکیدا نباید از این محصولات در این دوران استفاد کنید. با مصرف این محصولات فقط به لب‌‌های خود آسیب بیشتری می‌زنید. پس اولین قدم می‌تواند حذف محصولاتی باشد که به لب‌های شما در حالی که ترک لب دارید آسیب بیشتری می‌زنند.

برخی ترکیبات در محصولات هستند که به ترک لب آسیب می‌زنند برخی دیگر نیز می‌توانند باعث درمان آن شود.

موادی مانند: روغن کنف، روغن معدنی، وازلین و سرامیدها اگر در محصولات مخصوص لب وجود داشته باشند می‌توانند باعث درمان ترک لب شوند. توجه کنید که محصولات مراقبت از ضد حساسیت بوده و فاقد عطر باشند.

محصولات درمان ترک لب

مرطوب نگه داشتن لب‌ها

برای درمان خشکی و ترک لب در طی روز و قبل از اینکه به خواب بروید از مرطوب کننده یا بالم لب استفاده کنید که پوست شما را تحریک نمی‌کند. بعضی از افراد هستند که لب‌هایشان خیلی خشک و ترک‌های عمیقی خورده است. برای این افراد توصیه می‌شود که لایه ضخیم از پمادی مانند وازلین روی آن بمالند. این روش باعث می‌شود که لب شما مدت زمان زیادی رطوبت خود را حفظ کند.

درمان ترک لب با شکر

یکی از راه‌های درمان ترک لب درست کردن یک اسکراب با استفاده از شکر است. شکر ماده‌ای است که در آشپزخانه‌ هر خانه‌ای یافت می‌شود! شکر باعث می‌شود بافت‌های دانه دانه لب بیرون کشیده شوند. در اینجا شکر قهوه‌ای از شکر سفید کاربرد بیشتری دارد.

روش تهیه این اسکراب به این صورت است که چند قطره عسل را با کمی شکر مخلوط می‌کند به مدت ۱ تا ۲ دقیقه روی لب‌های خود می‌مالید. به همین راحتی! بعد از آن نیز لب‌های خود را با آب گرم شسته و پس از آن می‌توانید از مرطوب کننده‌ مناسب استفاده کنید.

استفاده از دستگاه بخور

یکی از عادت‌های برخی افراد این است که هنگام خواب با دهان خود نفس می‌کشند. اگر شما دچار ترک لب شده باشید و در عین حال هنگام خواب با دهان نفس می‌کشید این می‌تواند معضل بزرگی باشد. راهکار درمان ترک لب در این شرایط این است که از دستگاه بخور در اتاق خواب خود استفاده کنید. استفاده از دستگاه بخور مخصوصاً برای افرادی که هنگام خواب با دهان تنفس می‌کنند می‌تواند بسیار مؤثر و کاربردی باشد.

درمان خشکی و ترک لب

لایه‌برداری پوست‌

راهکار و درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی لایه برداری پوست است. چه پوست‌های خشکی داشته باشید و چه پوست چرب اگر که سلول‌های مرده و لایه‌های مرده از پوست روی آن باشد با لایه‌برداری می‌توانید پوست را به حالت طبیعی خود برگردانید.

لایه برداری لب نیز برای درمان ترک لب و خشکی آن بسیار مؤثر است. با استفاده از اسکراب‌های خانگی می‌توانید سلول‌ها و لایه‌های مرده را از روی لب خود به راحتی بردارید. اسکرابی که حاوی شکر یا جوش شیرین باشد می‌تواند لایه‌های کهنه را از روی لب‌های شما بردارد.

کلیدواژه : پوستزیبایی پوست
مدیر کیاوین
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X