حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مضرات خوابیدن با موی خیس

خوابیدن با موی خیس
0
(0)

بسیاری از افراد عادت دارند که شبانه و قبل از خواب دوش بگیرند. دسته زیادی از این افراد با همان موی خیس به رختخواب می‌روند ولی از اینکه خوابیدن با موهای خیس چه عوارضی دارند باخبر نیستند. شوره سر یکی از شایع‌ترین و رایج‌ترین مشکلاتی است که خوابیدن با موی خیس به همراه خود دارد. سرماخوردگی شدید نیز یکی دیگر از عوارضی است که خوابیدن با موهای خیس دارد. بنابراین قبل از خواب موهای خیس باید خشک شوند و سپس به رختخواب بروید.

مضرات خوابیدن با موهای خیس

دلیل اصلی اینکه افراد شب‌ها قبل از خواب دوش می‌گیرند این است که می‌خواند طعم آرامش و خواب راحت را بچشند. اما باید توجه داشت که نکات مراقبت از مو بعد از دوش گرفتن باید در نظر گرفته شود.

سردرد

بسیاری از افراد شبانه سردردهای سینوسی را تجربه می‌کنند و دلیل آن را نمی‌دانند. خوابیدن با موی خیس عامل اصلی ایجاد این سردردهاست. چرا که وقتی موی خیس در معرض هوای سرد قرار بگیرد سردردهای سینوسی نیز به وجود می‌آیند.

عفونت قارچی

یکی دیگر از عارضه‌هایی که به خاطر خوابیدن با موی خیس به وجود می‌آید عفونت قارچی است. مالاسزیا از انواع قارچ‌هایی است که شوره و التهاب را در پوست سر ایجاد می‌کنند. بنابراین خیلی مهم است که قبل از خواب حتماً موهای خیس خود را خشک کنید تا دچار چنین عوارضی در پوست سر خود نشوید. از طرفی دیگر اگر بالش مرطوب باشد، زمینه مناسبی برای رشد این نوع قارچ‌ها به وجود می‌آید.

خوابیدن با موی خیس

آسیب به تارهای مو

خوابیدن با موی خیس به تارها و موی سر شما آسیب می‌زند. چون مو در حالت خیس بودن بیشترین آسیب‌پذیری را دارد. مراقبت از موهای خیس بسیار مهم است و باید جدی گرفته شود وگرنه تارهای مو آسیب می‌بینند. زمانی که ما خواب هستیم موهایمان بسیار جا به جا می‌شود بنابراین اگر خیس باشند موخوره و شکنندگی در آن‌ها ایجاد می‌شود.

به توصیه آکادمی پوست آمریکا (AAD) اگر موهای شما خیس است، قبل از شانه کردن و یا حالت دادن، اجازه دهید موهایتان به صورت کاملاً طبیعی در معرض هوای خشک قرار بگیرد.

بهترین کار برای اینکه موهای شما آسیب نبیند این است که یک فاصله حداقل چند ساعتی بین دوش گرفتن و رفتن به رختخواب به وجود بیاورید تا مو زمان کافی برای خشک شدن داشته باشد. می‌توانید از خشک کن با سری هدایت‌کننده گرما استفاده کنید.

به هم ریختن موها

در حالت عادی و زمانی که موهایمان خشک است، هنگام خوابیدن گره خورده و به هم می‌ریزند چه برسد به اینکه با موی خیس بخوابیم. خوابیدن با موهای خیس این درهم و برهم و گره خوردگی را زیادتر می‌کند.

خوابیدن با موی خیس

نکته‌های مهم خشک کردن مو

  • نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با موی خود به ملایمت رفتار کنید. غلاف اطراف هر تار مو به سمت پائین رشد می‌کند. هنگام خشک کردن مو‌ها با حوله یا شانه و سشوار زدن همیشه از سمت ریشه به سمت نوک مو دست را حرکت دهید تا مو نشکند.
  • از برس مناسب برای هر کاری استفاده کنید. برای صاف کردن مو از یک برس گرد و قطور، برای مجعد کردن و حالت دادن از برس گرد نازک و از برس تخت برای صاف و یکدست کردن سطح مو استفاده کنید.
  • مو‌هایتان را پیش از شست و شو با شامپو برس کنید تا خوب از هم جدا شوند.
  • وقتی که مو خیس است شکننده‌تر است، بنابراین از خشک کردن خشن مو با حوله و شانه زدن و برس کشیدن سفت و سخت باید جدا خودداری کنید.
  • برای از هم جدا کردن مو‌ها، ابتدا شانه را روی نقاطی که‌گره‌های احتمالی وجود دارد بگذارید و‌گره‌ها را باز کنید. مو‌ها را نکشید و به تدریج دسته‌هایی از مویتان را شانه کنید.
  • از شامپو‌های معمولی و مناسب با نوع مو‌هایتان استفاده کنید. توصیه می‌شود از دو نوع شامپو به طور متناوب استفاده کنید.
  • به قدرت کف اعتماد نکنید، کف زیاد نمی‌تواند دلیل پاکی و تمیزی مو‌ها باشد. اکثر شامپو‌ها نرم‌کننده هستند و کمتر کف می‌کنند.
  • به طور مداوم از سشوار استفاده نکنید. بگذارید گاهی اوقات مو‌هایتان در هوای آزاد خشک شوند.

محتوای این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

خوشحال خواهیم شد اگر به این مطلب رای دهید و نظر خود را برای ما ارسال کنید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد آراء: 0

شما هنوز به این مطلب رأی نداده‌اید

مدیر کیاوین
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول