حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تقویت ناخن چگونه ناخن‌های زیبایی داشته باشیم؟

تقویت ناخن‌ها

یکی از عواملی که به زیبایی و جذابیت خانم‌ها می‌افزاید داشتن ناخن‌هایی زیبا است. برای اینکه ناخن زیبایی داشته باشید باید راهکارهای تقویت ناخن را اجرا کنید. برای داشتنی ناخن‌هایی محکم و زیبا باید روش تقویت ناخن را بشناسید، عادت‌های غذایی و بهداشتی خاصی داشته باشید. مانند مراقبت از مو یا مراقبت از پوست ناخن‌ها نیز نیاز به مراقبت روزانه دارند‍.

۱- تمیز نگه داشتن ناخن‌ها

دلایل زیادی می‌تواند وجود داشته باشد که باعث ضعیف شدن ناخن‌ها می‌شوند. از جمله: استفاده طولانی مدت از لاک ناخن، پرکاری یا کم‌ کاری تیروئید، بیماری‌های ریوی،‌ کم خونی، پسوریازیس و … همگی دلایل ضعیف و شکننده بودن ناخن‌ها محسوب می‌شوند. خبر خوب این است که شما می‌توانید با استفاده از روش‌ها خانگی و چند راه‌حل ساده این معضل را درمان کنید.

اولین راهکاری که برای تقویت ناخن باید به کار گرفت این است که باید مرتبا از آن‌ها مراقبت کنید و همیشه ناخن‌ها را تمیز نگه‌دارید. بسیاری از خانم‌ها علاقه دارند که ناخن بلند و زیبایی داشته باشند،‌ بنابراین برای بلند کردن آن‌ها حتماً باید تمیز نگه داشته شوند. همچنین بعد از شستن دست‌ها و ناخن آن‌ها را خشک کنید. اجرای این عمل باعث جلوگیری از تجمع خاک‌ها و باکتری‌ها در زیر ناخن‌ها می‌شود.

ناخن‌ها هر چقدر که بیشتر با آب شسته شوند شکننده‌تر می‌شوند. این مورد ممکن است در حین شستن ظرف‌ها یا لباس‌ها به صورت دستی اتفاق بیفتد. بنابراین بهتر است که در حین شستن ظروف و لباس‌ها از دستکش استفاده کنید.

تمیز نگه داشتن و تقویت ناخن ها

۲- تقویت ناخن با روغن ویتامین E

یکی دیگر از دلایل ضعیف و شکننده‌ شدن ناخن‌ها کمبود رطوبت یا همان خشکی است. شما باید کاری کنید که ناخن‌هایتان دائماً مرطوب بمانند. برای این کار می‌توانید از روغن ویتامین E کمک بگیرید. این روغن را از کپسول خود خارج کرده و به ناخن‌هایتان بزنید، سپس به آرامی ماساژ دهید. این کار باعث تقویت ناخن و افزایش جریان خون در آن‌ می‌شود. اگر این کار را قبل از خواب انجام دهید خیلی بهتر است و تأثیر آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

۳- مراقبت از پوست اطراف ناخن‌

در اطراف ناخن‌ها پوست‌ها بسیار ضعیف و ظریف هستند که به آن کوتیکول نیز می‌گویند. پوست اطراف ناخن به راحتی پاره می‌شوند، بنابراین مراقبت از آن‌ها یکی دیگر از راه‌حل‌های تقویت ناخن است. یکی از عادت‌های بد بسیاری از افراد این است که پوست اطراف ناخن را کنده یا می‌جوند. اگر شما هم این عادت را دارید باید هر چه زودتر آن را ترک کنید.

برای سالم نگه‌داشتن پوست اطراف ناخن و مرطوب نگه‌داشتن آن می‌توانید با مالیدن روغن نارگیل یا بادام باعث تغذیه آن‌ها شوید.

۴- ناخن‌ها را کوتاه کنید

ناخن‌ها هر چقدر که کوتاه‌تر باشند احتمال آسیب رسیدن به ان‌ها کمتر است. ناخن‌هایی که بیش از حد بلند باشند بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار دارند چرا که ممکن است در جایی یا به چیزی گیر کنند و باعث شکسته شدن آن شود. مانند مراقبت از مو و رشد موها که باید هر چند وقت یکبار کوتاه شوند، ناخن‌ها نیز دقیقاً مانند رشد مو باید کوتاه شوند تا از شکستگی‌های احتمالی در امان بمانند.

کوتاه نگه داشتن ناخن ها

۵- تقویت ناخن با استفاده از کرم مرطوب کننده

استفاده از کرم‌های مرطوب کننده به تقویت ناخن‌ ها و مرطوب نگه‌داشتن‌ها آن‌ها کمک می‌کند. دقت داشته باشید همیشه بعد از شستن دست‌ها و یا پاک کردن ناخن‌ها از کر‌م‌های مرطوب کننده برای بازگرداندن رطوبت استفاده کنید.

۶- آیا کاشت ناخن باعث صدمه به آن می‌شود؟

یکی از کارهایی که اغلب افراد برای زیبایی ناخن انجام می‌دهند کاشت ناخن است. اما این روش باعث جلوگیری از تقویت ناخن شده و هیچ کمکی به آن نمی‌کند. بهتر است از کاشت ناخن به دور باشید چرا که مواد شیمیایی زیادی را به همراه خود دارند و آسیب‌های جدی به ناخن‌های شما می‌زند.

کلیدواژه : ناخن
مدیر کیاوین
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X