حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

انواع لنز چشم و نکات استفاده از آن

لنز چشم
0
(0)

لنز چشم چیست و انواع لنز چشم کدامند؟ تقسم بندی لنز چشم بر چه اساس است؟ آیا نوع و زمان استفاده از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است؟ این‌‌ها سؤالاتی هستند که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که یا می‌خواهند اطلاعاتی در مورد لنز چشم داشته باشند یا از آن استفاده کنند. در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

در سال‌های اخیر استفاده از لنزهای چشم به صورت گسترده‌ای افزایش پیدا کرده است. نوعی از لنزها هستند که طبی هستند و نوع دیگری نیز وجود دارند که افراد تنها جهت زیبایی چهره استفاده می‌کنند.

لنز چشم چیست؟

لنز چشم به نوعی از دیسک‌ها منحنی شکل گفته می‌شود که ضخامت آن بسیار کم و شفافیت بالایی دارند. این شی منحنی شکل بر روی لایه اشکی سطح قرینه چشم قرار می‌گیرد.

برخی از لنزها با اهداف پزشکی و جهت تقویت بینایی از آن استفاده می‌شوند برخی دیگر نیز جهت زیبایی چشم تولید می‌شوند. شاید این سؤال نیز برای شما پیش بیاید که اولین لنز را چه کسی اختراع کرد؟ در سال ۱۹۴۹ دکتر اویگن که اهل کشور آلمان بود لنزهای چشم را برای اولین بار تولید کرد و در کمتر از ۱۰ سال به محبوبیت جهانی دست پیدا کرد.

لنز چشم

لنز چشم به چه شکل عمل می‌کند؟

سوالی که در ادامه برای شما ممکن است پیش بیاید این است که لنزهای چشم به چه شکل عمل می‌کنند. لنز مانند عینک است که به گونه‌ای مسیرهای نوری را تغییر می‌دهد تا نور به صورت کاملا دقیق و صحیح بر روی شبکیه چشم کانونی شود. این باعث می‌شود که فرد تصویری واضح و شفا را از بیرون مشاهده کند. البته این نوع از لنزها بیشتر از نوع طبی هستند.

انواع لنز چشم

انواع لنز چشم از نظر نوع زمان‌بندی و جنس به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. برای مثال لنزهایی که مدت زمان معینی باید از آن‌ها استفاده کرد اگر که بیش از اندازه روی چشم قرار بگیرند ممکن است باعث ایجاد عفونت در چشم شوند.

از طرفی دیگر ممکن است افراد به قصد زیبایی سراغ خرید لنز چشم رنگی بروند. این نوع لنزها فقط جنبه رنگی دارند و باعث زیبایی در چهره افراد می‌شوند و هیچ‌گونه خاصیت طبی ندارند. جنس این لنزها فقط از نوع نرم هستند و نحوه استفاده از آن‌ها نیز بسیار راحت است. تقسیم بندی این نوع لنزها براساس تاریخ مصرف و مواد سازنده آن‌ها می‌باشد.

لنزهای رنگی براساس تاریخ مصرف به انواع زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  • یک بار مصرف
  • روزانه
  • هفتگی
  • فصلی
  • سالانه

انواع لنز چشم رنگی

لنزهای رنگی چشم خود به دو دسته تقسیم می‌شوند: لنز رنگی طبیعی مات و لنز براق.

لنز طبیعی مات رنگدانه‌های یکپارچه و قوی در خود دارند و به طرز قابل توجهی چشمان شما را تغییر می‌دهد. لنز مات مناسب چشم‌هایی با عنبیه قهوه‌ای تیره یا مشکی است.

لنزهای رنگی که براق هستند برخلاف لنز مات رنگدانه ندارند. کار اصلی این لنزها این است که به رنگ طبیعی چشمان شما جلوه بیشتر و زیباتری بدهند.

لنز چشم

استفاده از لنز چشم چه مزایایی دارد؟

حال که با انواع لنز چشم آشنا شدید وقت آن است که با مزایای آن نیز آشنا شوید. استفاده از لنز چشم‌ها مزایای زیادی دارد که در ادامه می‌خوانید.

  • لنز چشم‌ها میدان دید وسیع‌تری نسبت به عینک‌ها دارند.
  • استفاده از آن‌ها بسیار راحت و ساده است.
  • لنز چشم به راحتی بر روی چشم دیده نمی‌شوند و این به فرد اعتماد بنفس بیشتری می‌دهد.
  • تقریبا در همه مواقع و همه زمان‌ها می‌توان از آن‌ها استفاده کرد مانند ورزش کارانی که قادر به استفاده از عینک در حین ورزش نیستند.
  • بر خلاف عینک، لنز باعث خستگی در اعضای صورت مانند بینی یا گوش نمی‌شوند.

محتوای این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

خوشحال خواهیم شد اگر به این مطلب رای دهید و نظر خود را برای ما ارسال کنید

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد آراء: 0

شما هنوز به این مطلب رأی نداده‌اید

مدیر کیاوین
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول